Vatansever Bilişim ve Bulutistan, imzaladıkları iş ortaklığı sözleşmesiyle iş dünyasının “teknolojiyi kullandığın kadar öde” dönüşümüne hız katacak.

Vatansever Bilişim ve Bulutistan, kamu ve özel sektörde iş yapan kurumlara sunulacak önemli fırsatları birlikte geliştirmek için iş ortaklığına imza attı. Türkiye’de ve bölge ülkelerde farklı veri merkezleri üzerinden Bulut Bilişim Entegratörü olarak hizmet sunan iki şirket; altyapı, platform ve yazılım alanlarında bulut bilişim modeli ile sunulan hizmetlerin pazara çıkış hızını artırmaya devam edecek. Bulut bilişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler ile şirketler veri merkezi çözümlerini hizmet şeklinde alarak stratejik hedeflerine odaklanıyor. Sanal sunucu, yedekleme, felaket yönetimi gibi alanlar başta olmak üzere, sürekli yenilenen ihtiyaçlar için en doğru çözümü oluşturmak üzere bir araya gelen iki şirket; bu çözümleri kullandıkça öde modeli ile sunmak, aktive etmek ve yönetmek için gereken yetkinlikleri iş dünyasına tek elden sağlıyorlar.

Bulutistan ile yapılan iş ortaklığı konusunda görüşlerini açıklayan Vatansever Bilişim Yöneticisi Şenol Vatansever “Bilgi ve iletişim teknolojileri pazarında butik bir Sistem Entegratörü olarak, seçkin müşterilerimize uçtan uca anahtar teslimi çözümler üretiyoruz. Vizyonumuz, Türkiye ve yakın coğrafyada ilk tercih edilen bilişim şirketi olmak. Bilgi ve iletişim teknolojileri sektörüne yön veren üretici ve çözüm sağlayıcı firmalar ile iş ortaklığı yapıyoruz. Veri merkezi ve yönetilen hizmetler alanında birçok başarılı projeye imza atmış Bulutistan’ı stratejik iş ortağımız olarak belirledik. Bulut bilişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler ile şirketler ve bilgi teknolojileri yöneticileri kullanmadıkları atıl kapasitelerin maddi ve iş gücü yüklerini taşımak yerine ‘teknolojiyi kullandığın kadar öde’ prensibiyle tasarruf ederek hizmet olarak almayı tercih ediyor. Böylece operasyon yükünden kurtularak kendi stratejik hedeflerine odaklanıyor.” dedi.

Vatansever Bilişim ile yaptıkları iş birliğinden büyük mutluluk duyduklarını açıklayan Bulutistan Özel Projeler Direktörü Mutlu Ataç “Odaklandığı alanda hızla büyüyen ve ödüller alarak öncü olan Bulutistan, pazarı büyütecek değeri meydana getirmek için bir ekosistemin gerekliliğine inanıyor. Bu konuda global teknoloji üreticileri ile yapılan iş birliklerinin yanında, yerli girişimlerle de güçlerini birleştirerek büyümesini sürdürüyor. Bu iş birliği ile farklı sektörlerde Bulut Bilişimin daha etkin anlatılacağına ve pazarın büyümesine katkı sağlanacağına inanıyoruz. Vatansever Bilişim’in pazara sunduğu satış ve pazarlama kabiliyetlerinin bu alanda ciddi yansımaları olacağını düşünüyoruz. Bulutistan olarak en yeni teknolojilere yatırım yapmaya, kurumsal müşterilerimizin yeni nesil teknolojilerde yol arkadaşı olmaya ve örnek başarı hikayelerini hayata geçirerek büyümeye devam ediyoruz.” dedi.

 

Vatansever Bilişim A.Ş., bilgi ve iletişim teknolojileri pazarında Satış Entegratörü olarak hizmet veriyor. Yirmi yıllık satış, pazarlama, kanal yönetimi deneyimini özgün yaklaşımıyla birleştirerek Türkiye ve yakın coğrafyada ilk tercih edilen bilişim şirketi olma hedefiyle faaliyetlerine devam ediyor.

Bulutistan, 2016 Avrupa Bulut Ödüllerinde “Yılın Gelişim Gösteren Servis Sağlayıcısı” seçildi. İki sene üst üste Türkiye’de dikkat çeken yeni nesil şirketler listesinde yer almayı başararak, emin adımlarla büyümeye devam ediyor.

 

Basından Yansımalar